//Springmeeting over 'anders zijn'
Dat het landelijke E&R-thema Be Different op veel manieren in te vullen is, bleek op de jaarlijkse Springmeeting. Deze werd zaterdag 3 maart in het ROC Menso Alting gehouden. Wees verschillig, wees anders dan God en anders dan de kerk en wees anders dan de wereld.
’s Middags werd er voor nieuwe leden en geïnteresseerden een projectmarkt gehouden waar alle elf projecten van E&R zich presenteerden. Daarbij probeerden ze de bezoekers over te halen waarom zij ‘different’ zijn dan andere projecten om zo nieuwe teamleden voor het komende seizoen te werven.
Samen met de nieuwe leden konden daarna workshops worden gevolgd over evangelisatiestijlen, communicatie en relatie-evangelisatie.
Tentstof
’s Avonds na het eten werd het nieuwe E&R-magazine Tentstof gepresenteerd en aangeboden aan de bestuursleden. Tentstof wordt verspreid onder alle leden en achterbankerken van E&R. Het magazine vertelt vanuit de praktijk van E&R over evangelisatie in de huidige tijd en wil daarmee leden en niet-leden inspireren en motiveren.
Daarna was er een lezing die verzorgd werd door Rikko Voorberg, theoloog en stichter van de ‘werkplaatskerk’ in Amsterdam-West Stroom. In zijn lezing hield hij de aanwezigen voor dat mensen anders zijn dan God en christenen anders zijn dan ongelovigen.
Anders dan de kerk
We zijn volgens Voorberg anders dan God, omdat wij slechts een hele kleine fractie kunnen begrijpen van Zijn werk en zijn liefde. Daarnaast zijn wij ook anders dan de kerk, wij moeten niet evangeliseren met in ons achterhoofd dat wij ‘de kerk’ zijn. We moeten 'meelopen' met ongelovige mensen, luisteren, blanco beginnen.
Voor aanvang van de Springmeeting werd de Algemene Ledenvergadering gehouden. Daar werd onder meer de nieuw geschreven geloofsverklaring besproken en aangenomen.
De band In Christ United omlijstte de Springmeeting met muziek en praise.
//Meer informatie
Het tweede weekend van Maart heeft E&R Scheveningen een voorbereidingsweekend gehad in Scheveningen. Tijdens dit weekend vond er ook een missionaire trainingsdag plaats, georganiseerd door E&R Scheveningen en de Ichthuskerk.
Lees meer...Door het team wordt in de week een sing-in georganiseerd waar gemeenteleden en mensen op de boulevard voor worden uitgenodigd. Geweldig om op deze manier, met elkaar, God groot te mogen maken.
Lees meer...Onze voorbereiding is vooral geestelijk. In het voorjaar komen we een weekend bij elkaar in Scheveningen. We bezinnen ons dan op ons eigen geloof en de boodschap die wij graag willen doorgeven. Dit doen we onder andere door middel van een bijbelstudie. We trainen onszelf door gesprekken na te spelen. Zo krijgen mensen die nog niet op deze manier geëvangeliseerd hebben een idee van hoe een gesprek eruit kan zien en wat een mogelijke reactie daarop zou kunnen zijn.
Lees meer...Heel eenvoudig: Wij lopen vaak twee aan twee over de boulevard, waar het vol ziet van mensen van allerlei slag: jong, oud, christen, moslim, gezond, ziek, tolerant, afwijzend, nieuwsgierig etc. Wij zoeken contact met deze mensen en beginnen een gesprek. Meestal zijn we meteen vrij duidelijk over waar het ons om gaat. De reacties variëren van botte afwijzingen tot heel bijzondere gesprekken waarin je mensen bereikt met het evangelie. In zo'n gesprek proberen we een relatie op te bouwen, door eerst goed te luisteren en er dan op in te gaan.
Lees meer...Aan teamleden en andere belangstellenden van E&R Scheveningen,
In het weekend van 09..11 maart zal er een voorbereidingsweekend van E&R Scheveningen plaatsvinden. Het weekend begint met ontvangst op vrijdagavond 09 maart 2012 in de Ichthuskerk Scheveningen.
Lees meer...